Zimní olympijské hry 2018 jsou rájem nových technologií a materiálů

sdílet:

Vesmírná Odysea, Hvězdné války či další scifi příběhy o cestování vesmírem se mohou vybavit návštěvníkům olympijských stánků na Zimních olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu. Jakoby se firmy předháněly, kdo sem vnese více interaktivních zážitků a provokativněji vybídne fanoušky i sportovce, aby dokázali nemožné.

Hlavní partner Samsung 

S podporou a vytvářením atmosféry na sportovních kláních má společnost Samsung bohaté zkušenosti.  Poprvé jako lokální sponzor Letních olympijských her 1988 v Soulu a zcela nezapomenutelně samozřejmě na Zimních olympijských hrách v roce 1998 v Naganu. Svoji podporu firma dále rozšiřovala, až se stala celosvětovým olympijským partnerem pro bezdrátová komunikační zařízení a poskytovatelem vlastní bezdrátové komunikační platformy a mobilních zařízení.

„Inovativní mobilní technologie poskytují olympijské komunitě, sportovcům a fanouškům po celém světě interaktivní komunikační a informační služby a službu Samsung Pay. Pořádáme celou řadu různých olympijských kampaní, jejichž cílem je podělit se o nadšení pro olympijské hry s lidmi po celém světě a umožnit každému osobně se olympijských her účastnit prostřednictvím inovativních mobilních zařízení.  Budeme dále svůj závazek v roli celosvětového olympijského partnera v oblasti bezdrátových komunikačních zařízení a počítačového vybavení naplňovat i na hrách v Pchjongčchangu 2018 a Tokiu 2020,“ podotýká David Sahula, PR Manager společnosti Samsung, a přidává i další informace z centrály společnosti.

Zážitky reálné i virtuální

Tisková zpráva uvádí, že na zimních olympijských hrách bude celkem devět olympijských stánků společnosti Samsung, které fanouškům nabídnou kombinaci strhujících kulturních i technických zážitků. Stánky budou umístěny v Pchjongčchangu a Gangneungu, včetně olympijských parků a vesnic, v hlavním tiskovém středisku a čtyři na mezinárodním letišti Inčchon. Předváděcí stánky společnosti Samsung na pchjongčchangském olympijském náměstí a v gangneungském olympijském parku, které budou otevřeny 9. února, poskytnou návštěvníkům poutavé zážitky vycházející z tradice společnosti Samsung v oblasti průlomových inovací a interaktivních aktivit využívajících technologie této jihokorejské společnosti.

Sportovci a fanoušci se nejprve seznámí s historií a tradicí společnosti v oblasti techniky, designu a řemeslného zpracování a dále také s historií partnerství společnosti s olympijskými hrami. Návštěvníci budou moci díky interaktivním zážitkům prostřednictvím virtuální reality (VR) pocítit skutečné vzrušení a uniknout do napínavého světa zimních sportů, jako je například snowboarding a jízda na skeletonu. Mohou se zúčastnit soutěží v alpském lyžování a v běhu na lyžích, které vyzkoušejí jejich fyzickou zdatnost. Návštěvníci poprvé zažijí akci VR Cesta do vesmíru: Měsíc na dosah pro každého. Zúčastní se také kompletní kosmické mise včetně brífinku před misí, vyzkoušení cvičných obleků a přileb a skutečně nevšedních zážitků ve výstroji na Měsíc, v níž budou pociťovat lunární gravitaci na každém kroku.

 

Co návštěvníky čeká

Návštěvníci si mohou vyzkoušet výrobky Samsung a značku Galaxy prostřednictvím různých aktivit v příjemném, interaktivním prostředí, jako jsou například:

•             Podmanivé zážitky z virtuální reality: Jedinečné zážitky z virtuální reality, které nabízí Galaxy Note8, umožní fanouškům proniknout do vzrušujících okamžiků na horských svazích pokrytých prašanem při snowboardingu či při jízdě na skeletonu, nebo se dostat do kosmu v rámci „VR Cesta do vesmíru: Měsíc na dosah pro každého“. Tyto zážitky budou spotřebitelům k dispozici vůbec poprvé. Mezi další nabízené zážitky patří simulace dobrodružství na lyžích. 

             Hravé zážitky: Zábavnější stránku technologií představuje Portrait Pool, který umožní návštěvníkům proměnit svá „selfie“ v kreslené postavičky, jež mohou sdílet na sociálních sítích, S Pen Gallery pak vytvářet vlastní portréty pomocí telefonu Galaxy Note8 a pera S Pen jako štětce a Infinity Moment uživatelský obsah pomocí telefonu Galaxy Note8.

•             Dětský koutek: Vyhrazený dětský koutek v předváděcí zóně, kde si děti mohou hrát, učit se, seznamovat se s produkty společnosti a praktickými zkušenostmi rozvíjet svou tvořivost.

•             Chytrá domácnost (IoT): Futuristické ukázky celé řady zařízení využívajících mobilní technologie, které předvádějí možnosti internetu věcí (IoT), a pomáhají tak návštěvníkům představit si životní styl budoucnosti.

•             Unbox Samsung: Výstava „Unbox Samsung“, na které mohou návštěvníci na vlastní kůži zakusit živou historii společnosti od roku 1988, kdy uvedla na trh svůj první mobilní telefon.

•             Prodej a zákaznický servis: Návštěvníci budou také moci využít služeb zákaznického servisu a zakoupit si mobilní produkty a jejich příslušenství.

•             Interakce a relaxace: Ve společenských prostorách a v kulturním centru, kde budou probíhat různé programy o životním stylu, a také v kavárně, kde bude možno za Buddy body získané během interaktivní her zakoupit potraviny a nápoje.

             Speciální akce: V olympijském stánku společnosti Samsung se bude konat řada akcí pro zpestření zážitků ze zimních olympijských her, například návštěvy sportovců a oslavy svátečních okamžiků.

 

 

Foto a text: společnost Samsung, redakčně upraveno 

 

 

Obrázek uživatele ruzicka

ruzicka