Komplexní řešení pro industriální internet věcí

sdílet:

Na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně se představila poprvé společnost Foxconn 4Tech se zajímavým řešením založeném na industriálním IoT a iniciativě Průmyslu 4.0. Má ambice pomáhat výrobním podnikům s narůstající komplexností a složitostí výrobních prostředí.

Aby se podniky mohly stát flexibilnějšími a úspěšnějšími, potřebují přesné informace v reálném čase. Prostřednictvím řešení Foxconn 4Tech mohou připojit svá současná zařízení, sklady, procesy a stroje k inteligentním systémům, které efektivně a rychle analyzují data s využitím umělé inteligence a industriálního internetu věcí a vytěžené informace použijí k efektivnější automatizaci a řízení. Lze tak zvýšit flexibilitu výroby a zároveň snižovat náklady.

Novinky

Foxconn 4Tech na MSV prezentoval výrobním společnostem následující komplexní řešení:

  • Dva vlastní systémy – MES (Manufacturing Execution System) a WMS (Warehouse Management System) a jejich integraci s byznys analýzou a navazujícími systémy.
  • Své Data Science & Business Intelligence umožňující vytvořit most mezi světy průmyslu a datové analýzy. V plné síle ukazuje prediktivní analytiku pro Průmysl 4.0 a způsoby, jak ji efektivně využít pro optimalizaci výroby. Příkladem je Foxconn 4Tech Power Monitoring a Management Solution pro měření, analýzu a optimalizaci spotřeby energie v továrnách.
  • Transformace a integrace Průmyslu 4.0 – stand-alone řešení jsou věcí minulosti. Moderní výrobny dnes budují unikátní síť zahrnující průmyslovou automatizaci, IT řešení, energetiku a mobilitu technologií.
  • Praktické využití řešení bude demonstrováno na reálné robotické expozici v rámci stánku Foxconn 4Tech.

Podle analytiků americké společnosti Gartner provede do roku 2020 renovaci svých klíčových systémů do podoby stabilních základů pro Průmysl 4.0 na 50 % společností. Tím budou moci převést své procesy a výrobní zařízení na standardizovanou platformu a zvýšit počet interakcí se zákazníky až o pětinu: „Zaměřujeme se na pokročilá řešení pro výrobní firmy s využitím našich systémů s prvky umělé inteligence a pokročilé prediktivní analýzy. Naším cílem je pomoci firmám zvýšit jejich hodnotu prostřednictvím zlepšování kvality jejich výroby, optimalizací nákladů a zlepšením procesů tak, aby svým zákazníkům mohly nabídnout vyšší kvalitu, větší výrobní flexibilitu a kratší dodací lhůty,“ řekl Jiří Krátký, komerční ředitel Foxconn 4Tech.

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 500 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Ze zahraničí přijíždí přes 35 % vystavovatelů a 10 % návštěvníků. Letos se konal od 9. do 13. října 2017.

(red) Foto: archiv firmy

Obrázek uživatele ruzicka

ruzicka