Ochrana objektů pomocí speciálního síťového radaru

sdílet:
Vložené video: 

Na trhu je síťový radarový detektor, který může sloužit jako doplněk bezpečnostních kamerových systémů. Detekuje pohyb přesněji než jiné technologie a eliminuje tak falešné poplachy. Zástupci společnosti Axis Communications​ hovoří o tom, že se jedná o standardní síťový prvek, a tak jej lze snadno integrovat do moderních systémů pro videodohled.

Jedná se o síťový radarový detektor AXIS D2050-VE (Network Radar Detector). „Skvěle vyplňuje dosud problematický prostor, protože nabízí dobré pokrytí sledované oblasti, detekuje pohyb s vysokou přesností a snižuje možnost aktivace falešných poplachů,“ vysvětluje Andres Vigren, globální produktový ředitel společnosti. „Oproti jednoduchým detektorům pohybu dokáže zprostředkovat další informace o detekovaných objektech, které je umožňují automaticky sledovat pomocí PTZ kamer Axis. Zákazníci nyní mohou snadno doplnit ověřenou radarovou technologii do svých stávajících nebo nových dohledových systémů, kterými chrání své objekty a prostory,“ dodává. 

Radarová technologie se používá k přesné a spolehlivé detekci pohyblivých objektů v různých   světelných a klimatických podmínkách. Je skvělým doplňkem pro kamery s funkcí detekce   pohybu v záběru a nabízí možnost sledování pohybujících se objektů pomocí PTZ kamer   (otáčení, naklánění a přibližování záběru – pan/tilt/zoom). Radar navíc umožňuje pokrýt širokou   oblast, zatímco termokamery jsou vhodnější pro ochranu dlouhých perimetrů. Vzhledem k tomu, že byl tento produkt vyvinutý především pro středně velké průmyslové instalace, je navržen tak, aby jej bylo možné integrovat s kamerami a systémy pro správu videa (VMS – video   management systems) společnosti Axis – ale též do dohledových systémů a VMS jiných   významných výrobců. Síťový radarový detektor je odolný proti vandalům a vhodný k venkovnímu použití, poskytuje v reálném čase informace o poloze, rychlosti, úhlu a velikosti pohybujícího se objektu. Jelikož má delší dosah než pasivní infračervené senzory, pokrývá širokou oblast, jež má být sledována, a minimalizuje počet falešných poplachů vyvolaných pavouky, malými zvířaty, pohybujícími se stíny nebo odrazy světla. Radarový detektor pohybu lze nastavit tak, aby spouštěl záznam kamery, aktivoval venkovní reproduktor nebo rozsvítil osvětlení, které může odstrašit vetřelce, a současně zlepšit světelné podmínky pro snímání kamerami, jež zjištěnou akci potvrdí v obraze. Lze jej použít jako samostatný produkt nebo jako součást dohledového systému. Díky svému otevřenému rozhraní je kompatibilní s kamerami Axis a lze jej snadno integrovat do platformy Axis Camera Station a využít ve spojení se softwarem Axis Camera Management – stejně jako s dalšími systémy pro správu videa – které zajišťují snadnou správu a údržbu.

První detektor se síťovou radarovou technologií je cenově dostupný a určený pro montáž na stěnu především ve venkovním prostředí. Má široký úhel detekčního pokrytí 120 stupňů a dosah 50 metrů. Je napájen přes síť Power over Ethernet Plus (PoE+), což usnadňuje instalaci, a pro náročná prostředí má ochranné krytí IP66, IK08 a NEMA 4X. Detektor lze provozovat při teplotách od -40 °C do 60 °C. 

(red)  Foto a video: archiv firmy Axis Communications 

Obrázek uživatele ruzicka

ruzicka